Archiwum maj 2015


Doradztwo finansowe 
maj 26 2015 Twój sposób na biznes.

Zastanawiasz się w jaki sposób rozpocząć prowadzenie swojej własnej firmy? Poprawnie! Będąc początkującym biznesmenem na Twojej głowie będzie bardzo wiele zadań, które będziesz musiał zrealizować, co z pewnością nie będzie łatwe. Możesz zgłosić się np. o pomoc do dorady czy biura rachunkowego.


W przypadku drugiego rozwiązania, od jakiegoś czasu biuro księgowe pomaga w przejściu przez wszystkie etapy rejestracji. Przyszły przedsiębiorca wypełnia tylko dokumenty oraz podaje informacje na temat rodzaju spółki, resztą zajmuje się firma zewnętrzna.


Będąc przedsiębiorcą oszczędzającym czas oraz niepotrzebne kłopoty zdecydujesz się właśnie na biuro rachunkowe.

doradztwo : : biznes, działalność gospodarcza, biuro rachunkowe, biuro księgowe, założenie własnej firmy, biznesmen, firma zewnętrzna
Doradztwo finansowe 
maj 04 2015 Wynagrodzenie minimalne wyższe.

Płaca minimalna w 2015 roku zwiększyła się i aktualnie wynosi 1750,- brutto. 

Po wszelkich odliczeniach na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne kwota jaka zostanie wypłacona pracownikowi to zaledwie 1286,16,- netto. Jednakże lepsze to niż nic. 

Dzięki wyższej  płacy minimalnej, która , ubezpieczeni zwiększają swoje zabezpieczenie w przyszłości, odnośnie emerytury czy renty.

Zwiększa się także wynagrodzenie dla nowych pracowników, którym przysługuje wynagrodzenie nie niższe niż 80% minimalnej płacy.

doradztwo : : wynagrodzenie, płaca minimalna