Archiwum - stycznia 2017

Odliczenia od podatku CIT 30. stycznia 2017 14:34:00 Doradztwo finansowe
linkologia.pl spis.pl

Zapraszamy na naszą stronę główną - TUTAJ!

Rozliczające się na podstawie podatku CIT przedsiębiorstwa nie mają możliwości takich odliczeń od podatków, jak osoby fizyczne. Przysługuje im prawo do odliczenia od zobowiązania podatkowego tylko:
- darowizny na cele pożytku publicznego lub kultu religijnego w wartości maksymalnie 10% podatku,
- straty z lat ubiegłych w ciągu kolejnych 5 lat po jej w otrzymaniu, w wartości nie przekraczającej 50% straty w roku odliczenia.


W przypadku przekazania darowizny o wartości mniejszej niż wartość zobowiązania, od podatku dochodowego można odpisać tylko wartość faktycznej darowizny.


Możliwość odliczeń od podatku dochodowego to tylko jedno z nielicznych przywilejów podatników.

Błędy popełniane w księgowości! 19. stycznia 2017 14:18:00 Doradztwo finansowe
linkologia.pl spis.pl

Często zdarza się, że przedsiębiorcy chcą zaoszczędzić i decydują się na prowadzenie samodzielnej księgowości. Niestety jeżeli właściciel firmy nie zna przepisów prawa i ich zastosowania, to kończy się to coraz to większymi problemami i w finalnym efekcie sprawia to, że koszty rosną. Jakich błędów lepiej się wystrzegać?

Prowadzenie księgowości w firmie wymaga od przedsiębiorcy ciągłej aktualizacji wiedzy, dzięki której ten będzie stosował legalne, zgodne z prawem rozwiązania. Brak doświadczenia jednak sprawia, że wyuczona teoria nie wystarcza do właściwie prowadzonej księgowości.

Najczęściej pojawiające się błędy księgowe:
- błędy merytoryczne,
- nieuprawnione wrzucanie w koszty uzyskania przychodu niektórych wydatków,
- rozliczanie wydatków w nieodpowiednich okresach,
- nieterminowe składanie deklaracji,
- zbyt krótki okres przechowywania dowodów księgowych,
- błędy w rozliczeniu VAT.

Jeżeli przedsiębiorcy zależy na bezpieczeństwie firmy, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego.

Obsługa księgowa firm stworzona jest dla osób stawiających na profesjonalizm.

Korzyści z outsourcingu 09. stycznia 2017 13:58:00 Doradztwo finansowe
linkologia.pl spis.pl

Większość przedsiębiorców, którzy planują skorzystać z usług firm zewnętrznych (tzw. outsourcingowych), wcześniej analizuje wszelkie możliwe korzyści, które będą mogły odczuć prowadzone przez nich firmy.


Nie da się ukryć faktu, iż w pierwszej kolejności usługi outsourcingowe wiążą się ze znaczną redukcją kosztów, co jak najbardziej jest zgodne z prawdą. Osoby myślące, że aby skorzystać z usług na najwyższym poziomie, trzeba zapłacić słone pieniądze, są w ogromnym błędzie. Otóż jak się okazuje outsourcing jest rozwiązaniem zarówno bardzo tanim, jak i precyzyjnym i w pełni profesjonalnym.


Zatrudnienie firmy outsourcingowej daje przedsiębiorcy możliwość skoncentrowania się na głównych priorytetach obranych przez daną firmę, których prawidłowa realizacja znacznie przybliża przedsiębiorstwo do osiągnięcia sukcesu.


Podsumowując, do korzyści związanych z outsourcingiem zaliczamy:
- realizację głównych celów firmy,
- znaczną redukcję kosztów,
- obsługę wykształconych i doświadczonych ekspertów,
- usprawnienie działania poszczególnych sektorów firmy.